Zielone Szkoły, wycieczki, wyjazdy na wakacje i ferie, obozy sportowe i taneczne…

Ważne informacje przed przyjazdem

Transport autokarem

Na życzenie nieodpłatnie pomagamy w organizacji transportu autokarem grup dzieci i młodzieży. Współpracujemy ze stałym i sprawdzonym przewoźnikiem. W sprawie rezerwacji transportu autokarowego prosimy o kontakt na adres e-mail: marcin@uroczysko-karkonosze.pl

Bagaż

Rodzicom zalecamy spakowanie dziecka do wygodnego plecaka wielkością dostosowanego do jego wieku (rzeczy do plecaka zwijamy w rulon i układamy tak, aby nie uciskały w plecy). Nie polecamy spakowania dziecka do dużej walizki podróżnej – nawet ta najbardziej wygodna z kółkami i rączką nie sprawdza się w samodzielnej podróży młodego człowieka.

Kieszonkowe: 30zł – 50zł

Ewentualne bilety wstępu na dodatkowe atrakcje: 5,50zł – 50zł

Transport liniami PKP

Zalecamy również opcję dojazdu do nas liniami PKP (dojazd ze stacji w Warszawie, Wrocławiu, Krakowie, Poznaniu oraz innych w kierunku Szklarska Poręba). W takiej sytuacji my zajmujemy się transportem bagaży z Dworca PKP Piechowice Średnie do Uroczyska oraz w drodze powrotnej, grupa dzieci wraz z opiekunami przychodzą do nas piechotą (około 500 metrów drogi ze stacji PKP).

Informację o potrzebie transportu bagaży z Dworca PKP prosimy przesłać na adres e-mail: ola@uroczysko-karkonosze.pl. W informacji tej prosimy podać termin i godzinę przyjazdu, skróconą nazwę szkoły lub organizatora pobytu, termin pobytu, imię i nazwisko głównego opiekuna grupy oraz numer jego telefonu komórkowego.

Zakwaterowanie

Odnośnie zakwaterowania grup dzieci i młodzieży prosimy o kontakt na adres e-mail: ola@uroczysko-karkonosze.pl

Uwagi:

Informacje dotyczące zakwaterowania wysyłamy za pośrednictwem e-mail najwcześniej na 5 dni przed datą przyjazdu grupy po uprzednim nadesłaniu ilości dzieci z podziałem na płeć oraz ilości opiekunów.

Dysponujemy pokojami 2-, 3 i 4-osobowymi z pełnym węzłem sanitarnym, TV i Wif

Dokumentacja

W pierwszym dniu przyjazdu grupy dzieci i młodzieży prosimy o przekazanie następujących dokumentów:

 • Listy uczestników pobytu
 • Skierowania na pobyt
 • Oryginału umowy (jeśli została zawarta)
 • Potwierdzenie zapłaty zaliczki

Regulamin pobytu oraz regulamin uczestnictwa w zajęciach

Niniejsze regulaminy dostępne są w recepcji DWD „Uroczysko”. Poszczególne zagadnienia zawarte w regulaminach omawiane są z opiekunami grupy w trakcie spotkania organizacyjnego w pierwszym dniu pobytu.

Ubezpieczenie

Pośredniczymy w zawarciu umowy ubezpieczenia NNW. W tej sprawie prosimy o kontakt na adres email: mateusz@uroczysko-karkonosze.pl.

Ubezpieczenie NNW jest dobrowolne, szacunkowy koszt dodatkowego ubezpieczenia wynosi 10zł/dziecko/5 dni pobytu.

Rozliczenie

 • Zaliczka jest gwarantem przyjęcia grupy w uzgodnionym terminie. W tytule przelewu prosimy wpisać: skróconą nazwę szkoły lub organizatora pobytu, termin pobytu, imię i nazwisko głównego opiekuna grupy (osoby, która dokonywała rezerwacji pobytu za pośrednictwem e-mail).  
 • Prosimy o dokonanie wpłaty pozostałej końcowej należności za pobyt grupy gotówką na miejscu lub przelewem najpóźniej w pierwszym dniu pobytu.
 • Faktura końcowa wystawiana jest najpóźniej do 7 dni od daty wyjazdu.
 • Faktury imienne dla rodziców wystawiane są do 7 dni od daty wyjazdu. Faktury imienne dla rodziców będą wystawione tylko i wyłącznie po uprzednim przekazaniu za pośrednictwem e-mail następujących danych: imienia i nazwiska rodzica, adresu zamieszkania, imienia i nazwiska dziecka, terminu pobytu, skróconej nazwy szkoły lub organizatora pobytu. Dane niezbędne do wystawienia faktur prosimy przesłać najpóźniej w pierwszym dniu pobytu na adres e-mail: biuro@uroczysko-karkonosze.pl

Zmiany w programie pobytu

Program, zawarty w naszej ofercie, może ulec modyfikacji w odpowiedzi na sugestie opiekunów – nauczycieli, umiejętności i osobiste predyspozycje grupy dzieci i młodzieży, warunki pogodowe.

Szczegóły programowe, ewentualne ich zmiany, uzgadniane są na miejscu w pierwszym dniu pobytu w trakcie spotkania organizacyjnego z naszymi pedagogami oraz z opiekunami grupy.

W przypadku realizacji własnego programu pobytu prosimy o jego nadesłanie na adres e-mail: ola@uroczysko-karkonosze.pl. Chętnie udzielimy wsparcia przy jego realizacji.

Jakiekolwiek zmiany dotyczące trasy wycieczki pieszej lub autokarowej odbiegające od propozycji zawartych w naszym programie wymagają naszej akceptacji oraz kalkulacji dodatkowych ewentualnych kosztów (przejazdu autokarem, biletów wstępu, opłat parkingowych itp.). W tej sprawie prosimy o kontakt pod adresem e-mail: krzys@uroczysko-karkonosze.pl .

Dieta

Specjalistyczna dieta, jakiekolwiek zmiany w sposobie żywienia – dopłata od 10zł do 30zł za dzień pobytu w zależności od rodzaju diety.

Zamówienie na specjalistyczną dietę (wegetariańską, wegańską, bezglutenową, bezmleczną, …) prosimy zgłaszać nie później niż na 5 dni przed datą przyjazdu grupy za pośrednictwem e-mail: ola@uroczysko-karkonosze.pl W zamówieniu prosimy wpisać: imię i nazwisko dziecka na diecie, rodzaj diety, termin pobytu. Dopłaty do diet prosimy dokonywać gotówką w pierwszym dniu przyjazdu.

Zimową oraz jesienną porą dzieci powinny mieć ze sobą:

strój sportowy (bluza i spodnie dresowe, 2 podkoszulki), ciepła kurtka, obuwie sportowe na salę gimnastyczną, obuwie sportowe do chodzenia po górach, dodatkowa bluza lub sweter, dodatkowe spodnie dresowe, kalesony/rajstopy, rękawiczki, czapka, bielizna, ręcznik, piżama, przybory do mycia, w przypadku wyjazdu na narty – strój narciarski

Letnią porą dzieci powinny mieć ze sobą:

strój sportowy (bluza i spodnie dresowe, 2 podkoszulki), kurtka wiatrówka, obuwie sportowe na salę gimnastyczną, obuwie sportowe do chodzenia po górach, dodatkowa bluza lub sweter, dodatkowe spodnie dresowe, nakrycie głowy, bielizna, ręcznik, piżama, przybory do mycia, strój na basen

Bezpieczeństwo

Bezpieczne i higieniczne warunki pobytu w Domu Wczasów Dziecięcych Uroczysko potwierdzone są następującymi aktualnymi dokumentami:

 1. pozytywna opinia w zakresie ochrony przeciwpożarowej wydana przez Komendanta Straży Pożarnej w Jeleniej Górze
 2. protokół kontroli sanitarnej wraz z pozytywną opinią wydany przez Państwowy Powiatowy Inspektorat Sanitarny w Jeleniej Górze
 3. pozytywne orzeczenie o jakości wody na podsatwie sprawozdania z badań labolatoryjnych Państwowego Powiatowego Insektoratu Sanitarnego w Jeleniej Górze
 4. pozytywna opinia z kontroli technicznej instalacji gazowej
 5. pozytywna opinia z kontroli przewodów kominowych
 6. pozytywna opinia z protokołu pomiarów ochronnych instalacji elektrycznej
 7. instrukcja bezpieczeństwa pożarowego
 8. książka HACCAP

Dom Wczasów Dziecięcych

Jesteśmy Domem Wczasów Dziecięcych Uroczysko, obiektem położonych w otoczeniu pięknego lasu w Górach Karkonosze z 4,5 ha ogrodzonego terenu przeznaczonego do rekreacji ruchowej. Odległość do najbliższego miasteczka to 300 metrów drogą pieszą, gdzie znajdują się:

 • Dworzec PKP (trasa do Szklarskiej Poręby, Świeradowa Zdrój)
 • przystanki autobusowe z liniami podmiejskimi oraz miejskimi
  stacja paliw, kościół, dwie przychodnie zdrowia, boisko sportowe „Orlik”
 • nowoczesna hala sportowa
 • kilkanaście sklepów

informacja o ofercie i terminach

Masz dodatkowe pytania?
Chcesz otrzymać ofertę?
Skontaktuj się z nami teraz!

Przewiń na górę